sauna-nedir

 

Saunanın sağlığa getirmiş olduğu yararlar oldukça fazladır. Kişilerin bir çok toksik maddelerden arındırılması konusunda en çok tercih edilenler arasındadır. Cilt sağlığı konusunda muazzam sonuçlar getirebilmektedir. Cilt yağlarının ve gözeneklerinin tam anlamıyla erimesi ve ciltten atılmasında ki görevi oldukça büyüktür. Saunanın esas önemi aynı sıcaklık içerisinde yer alan bir kabinde kişilerin vücutlarını nemlendirmesinden ve vücutların gevşemesinden ibarettir. Daha çok rahatlama türünde yer alan masaj planlamasından önce tercih edilir.

Vücutların terlenme içerisinde olmasına bağlı olarak fazla olan yağların eritilmesine en büyük destekçidir. Vücutta yer alan tüm ölü hücrelerin terlenme yöntemiyle arındırılmasını sağlamaktadır. Romatizma, eklem ağrıları gibi bir çok önemli sorunlarda en çok tavsiye edilen tedavi yöntemlerinden birisi sauna olarak bilinir.

Sağlık sektöründe herhangi bir doktor tavsiyesi olmadan yapılabilecek en doğal tedavi yöntemlerinden birinin Sauna olduğu bilinir. İnsanın yaşam hayatı içerisinde bir çok toksik durumlardan arındırılması ve buna benzer bir çok işlemlerin çözümlenmesi açısından vücut dirençlerinin dinlendirilmesinde ve tazelendirilmesinde sauna tercihleri kullanılır. Kabin sıcaklığında vücudun belli bir ısı içerisinde kalması ve buna bağlı olarak kemik yumuşama durumlarının gerçekleştirilmesi kişilerin daha dinç olabilmelerine ve mevcutta olan şikayetlerin giderilmelerine neden olmaktadır. Saunada kullanılmış malzemelerin kalite durumuna bağlı olarak bahsi geçen durum sürekli farklılık gösterir. Bu sebeple sauna konusunda iyi bir seçim yapılmasının ve yüksek kalitede oluşturulmuş kabinlerde hizmet alınmasının oldukça yüksek önemi vardır.


Bizim İşimiz Sauna ve Sauna İmalatı

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Tüm SPA merkezlerinin tercihi ve bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle. Tüm sauna ve imalatı konularında hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Halil Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi 1B/281 Şişli/ İSTANBUL

Telefon: 0212 220 66 88 - GSM: 0532 589 60 88

E-Posta: info@kozasauna.com

Web: http://www.kozasauna.com