kozasauna-sauna-imalati

 

 

SAUNA İMALATINDA KULLANILAN AĞAÇ TÜRLERİ;

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle…

 

AKDENİZ ÇAMI

Genellikle Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerde yetişir ve SAUNA İMALATI için oldukça kullanışlı olan bir ağaçtır.Düz lambiri ve oluklu olarak ikiye ayrılır.Kolay işlenebilen yapısı sayesinde orta şiddette darbelere dayanıklıdır.Budaksız ve reçinesizdir.En az iskandinav ağaçları kadar sağlamdır.Oldukça hoş bir görünüme sahip olması ve diğer sauna ağaçlarına göre daha kolay temin edildiğinden dolayı Sauna Üretiminde en çok tercih edilen ağaçtır.Saunanın duvar ve tavan kısımlarında kullanılır.

 

AYOUS (ABACHI)

Krem rengi ve açık saman renkli olarak ikiye ayrılır afrika kökenli bir ağaçtır. Reçinesiz, Budaksız ve düz damar dokuludur. Yüksek sıcaklıklarda üzerinde ısıyı barındırmasından dolayı ve yumşak yüzeye sahip olmasından dolayı sauna üretiminde en fazla kullanılan ağaç türüdür.Genellikle saunanın iç donanımlarında kullanılır.Özelliği 80—110 °C dahi sıcak tutmayan çıplak vücutla rahatça oturup uzanabileceğiniz bir ağaçtır.Ayous ağacı saunanın en önemli ahşabıdır, saunayı kullanan kişinin cildi direkt veya dolaylı olarak mutlaka bu ahşapla temas edecektir. Bu bakımdan İç donanımlarda ve oturma guruplarında mutlaka apachi kullanılmalıdır. Başka tür ahşapların kullanılması durumunda saunayı kullanırken cildinizin herhangi bir bölgesi ahşaba temas ettiginde yanma durumu söz konusu olur. Saunayı kullanan kişi saunadan istediği gibi faydalanamaz, ayrıca böyle bir durumda apachi yerine kullanılan ağaç bu aşırı sıcağa ve nemli ortama fazla uzun bir süre dayanamayacak ve mutlaka zamanla deforme olcaktır.

 

KOZA SAUNA olarak oturma guruplarında ve yaslanma panellerinde sadece birinci kalite Afrikadan ithal AYOUS (ABACHI) kullanıyoruz.

SAUNA ELEMANLARI

Sauna imalatı özel ağaçlardan imal edilir.Ahşap duvarlardan, sauna bölümü, sauna sobası ve aksesuarlar oluşur.Reçinesi olmayan ağaçlar tercih edilir.Bu ağaçlar sauna sobasından aldıkları ısıyı en iyi şekilde yansıtır ve ısıyı tutmadıklarından teni yakmaz.Sauna sobasının seçimi ise kabinin hacmine göre ayarlanmalıdır.Sauna sobalarının taşları da özel olup ısıya dayanıklı ve üzerine su döküldüğünde çatlamayan taşlardır.

FİN ÇAMI

İskandinav ülkelerinde yetişir.Fin çamının reçinesi çok düşüktür ve kesinlikle budak bulunmaz.Damar yapısı ve rengi ile sade hoş bir görünüme sahiptir.

 

FİN LADİNİ

Bir iskandinav ağacıdır.Hemen hemen fin çamı ile aynı özellikleri taşımaktadır.Ama farklı olarak yapısında küçük budaklar barındırır.

Bizim İşimiz Sauna ve Sauna İmalatı

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Tüm SPA merkezlerinin tercihi ve bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle. Tüm sauna ve imalatı konularında hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Halil Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi 1B/281 Şişli/ İSTANBUL

Telefon: 0212 220 66 88 - GSM: 0532 589 60 88

E-Posta: info@kozasauna.com

Web: http://www.kozasauna.com