sauna-agaclari

 

Saunanın gerekli sıcaklık görevini tamamlayabilmesi açısından önem arz eden sauna ağaçlarında aranan özellik sıcağa dayanıklı olacak olması ve zamanla aşınmayacak, deforme görmeyecek olmasıdır. Sauna yapımında istenen sonucu elde edebilmeye yönelik birden çok ağaç tercihleri yapılabilmektedir. Her bir ağacın kendisine has özelliği olmakla beraber, kişilerin tercihen seçim yapabilmelerine de imkan sağlamaktadır.

Sauna Ağaç Çeşitleri;

Apachi: Krem beyazı renginde olup, Afrika kökenli meşhur bir ağaçtır. Yumuşak bir yüzeye sahip olmasıyla beraber düz damar dokusuna sahiptir. İç donanım ve oturma gruplarında daha çok tercih edilir. Cildin tahriş olmaması ve kullanım potansiyelinin yüksek olması açısından yüksek öneme sahiptir.

Akdeniz Çamı: Oluklu ve düz lambiri yapıya sahip olan Akdeniz çamı genellikle Akdeniz kıyısına yakın ülkelerde yetişir. Sauna kapsamında en çok kullanılan malzemeler arasında yer alır. Sıcak ve şiddete tam dayanıklı olması kişilerin tercihleri arasında yer almasına neden olur. Isıyı kendi üzerinde barındırmadığı gibi yüzeysel olarak herhangi bir zararı söz konusu değildir. Üretimin bol miktarda gerçekleşmesinden ötürü tedarik işlemi daha kolaydır. Maliyeti de buna bağlı olarak düşüktür.

Fin Çamı: İsveç ve Norveç ülkelerinde yetişen ağaç türlerinden birisidir. Soğuk hava iklimleri arasında yetişmelerinden ötürü yapıları güçlüdür. İskandinav ülkelerinde yetişen çamlarda herhangi bir budak bulunmayıp, reçine olayı oldukça düşüktür. Sauna bakımından sade renge sahip olmasından ötürü çok tercih edilen ağaçtır. Kalitesi bakımından maliyeti de yüksektir.


Bizim İşimiz Sauna ve Sauna İmalatı

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Tüm SPA merkezlerinin tercihi ve bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle. Tüm sauna ve imalatı konularında hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Halil Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi 1B/281 Şişli/ İSTANBUL

Telefon: 0212 220 66 88 - GSM: 0532 589 60 88

E-Posta: info@kozasauna.com

Web: http://www.kozasauna.com