sauna-faydalari

 

En az 500 yıllık geçmişe sahip olan Saunanın kişilere getirmiş olduğu bilinen, bilinmeyen onlarca faydaları yer almaktadır. Kişilerin sırasıyla önem arz ettikleri faydalardan birisi kesinlikle terleme yöntemiyle kalori ve yağlarının yakılması ve buna bağlı olarak zayıflama tekniğinin yer edinmesi olarak bilinmektedir. Bir çok kişilerin yağ yakma konusunda sürekli saunayı kullandıkları bilinirken, bir çok kişi önemli sağlık problemlerinin tedavi edilebilmesi açısından saunayı tercih edebilmektedir. Romatizma, eklem ağrıları gibi sağlık problemleri içerisinde yer alan kişilerin belirlenmiş derecede ki sıcaklığın altında 15 dakika durmaları vücudun terlemesi, nemlenmesi ve gevşemesine neden olmaktadır. Gerçekleşen bu durum sonrasında vücudun daha rahat çalıştığı ve dinç olduğu da açıkça görülebilmektedir.

Ciltlerin yağlanması ve buna benzer bir çok sorunların ortaya çıkması durumunda cilt sağlığı içerisinde bir çok dengesizliklerin oluştuğu görülebilmektedir. Saunanın buharlaşma ve nemlendirme özelliğine sahip olması kişilerin ciltlerinde ki bir çok olumsuz maddelerin arındırılmasında oldukça başarı sağladığı bilinmektedir. Ciltte ki kırışıklıkların giderilmesinde, dokuların güçlendirilmesinde oldukça önem arz etmektedir.

Uyku problemlerini, kalp sağlığı problemlerini, toksin arındırma problemlerini, kas yumuşatma problemlerini en iyi şekilde gideren sauna yöntemini kullanmak ve istenen sonucu elde edebilmek için kişilerin muhakkak bilinçli bir şekilde saunalardan yararlanması gerekmektedir. Yüksek kalite standartlarında sauna kabininde yer almak ve vücut ısısını saunaya göre belirleyerek basamakları kullanarak istenen sonucu elde etmek mümkün hale gelmiştir.


Bizim İşimiz Sauna ve Sauna İmalatı

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Tüm SPA merkezlerinin tercihi ve bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle. Tüm sauna ve imalatı konularında hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Halil Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi 1B/281 Şişli/ İSTANBUL

Telefon: 0212 220 66 88 - GSM: 0532 589 60 88

E-Posta: info@kozasauna.com

Web: http://www.kozasauna.com