sauna-kullanimi

 

Sauna kullanıcılarının bilinçli bir şekilde sauna yöntemlerinden yararlanması birden çok sağlıklı yöntemlerin en iyi şekilde yapılmasına neden olacaktır. Sauna kullanımı konusunda herhangi bir tecrübesi ve deneyimi olmayan kişilerin bu konu hakkında muhakkak püf noktalara değinmesi gerekmektedir.

Sauna kullanımında en önemli unsur kabine girmeden önce muhakkak kişinin duş almış olması ve duş sonrasında iyice kurulanmış olmasıdır. Sauna kullanacak kişilerin oturarak ısınma yöntemlerinden yararlanmak yerine muhakkak yatarak sauna kullanmaları daha doğrudur. Tüm vücudun ısınmasını sağlamak yalnızca yatarak mümkün hale gelebilmektedir. Vücut böylelikle tüm bölgelerden aynı sıcaklığı alacak olup, her bölgede aynı görevi yapmaya başlayacaktır.

Sauna basamaklarının her birinde farklı sıcaklık ölçüsü olmasına bağlı olarak ilk kez sauna kullanacak kişilerin en  alt basamaktan başlamaları gerekmektedir. Vücudun sıcaklık dirençlerine alışabilmesine bağlı olarak kademe atlatılarak daha iyi bir terleme yöntemi gerçekleştirilebilir. Bir kişinin iyi bir terleme yöntemi içerisinde olabilmesi için saunada kalınması gereken maksimum süreç 15 dakika’dır. Sauna kullanan kişilerin 15 dakikadan fazla kabinde kalmaları çok sağlıklı ve etik değildir. Kabin sıcaklığının 90 derece ortalamasına sahip olmasına bağlı olarak verilen süre bir kişi ve vücut için ideal bir süredir.

Sauna süresinin tamamlanmasından sonra vücudun kendi ısısına kavuşturulabilmesi açısından soğuk duş alınması gerekmektedir. Soğuk duş uygulamasının direk yukarıdan, aşağıya uygulanması yanlış bir seçenektir. Ayak basamaklarından başlanarak vücudun kendi ısısına dönüştürülmesi sağlanmalıdır.


Bizim İşimiz Sauna ve Sauna İmalatı

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Tüm SPA merkezlerinin tercihi ve bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle. Tüm sauna ve imalatı konularında hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Halil Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi 1B/281 Şişli/ İSTANBUL

Telefon: 0212 220 66 88 - GSM: 0532 589 60 88

E-Posta: info@kozasauna.com

Web: http://www.kozasauna.com