6.324 kez incelendi.

SAUNA İMALATI İlk çağlarda bilinen bu sıcak/soğuk değişimli yıkanma sağaltıcı etkisi bugün tıbbi araştırmalarda da […]

SAUNA İMALATI

İlk çağlarda bilinen bu sıcak/soğuk değişimli yıkanma sağaltıcı etkisi bugün tıbbi araştırmalarda da kanıtlanmıştır. Henüz ilk çağlarda dahi insanlar çok sıcak taşlar yardımı ile iyi ısıtılmış odada yıkanmanın en sağlıklı vücut bakımı olduğunu öğrenmişlerdi. Dayanabilecekleri kadar sıcak ortamda kaldıktan sonra serin ve taze hava ve soğuk suyla serinlemenin de son derece iyileştirici olduğunu fark etmişlerdir. Sauna imalatı orta ve yakın çağda Avrupa’da unutulmakla beraber İskandinav ülkelerinde gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. İnsanlar hızlı bir şekilde vücudu yüksek derecede ısıtmanın vücuda iyi geldiğini insanı rahatlatıp gevşettiğini ve yoğun terlemenin vücudu içinden temizleyip toksinlerin atılmasına neden olduğunu deneyimleriyle bulmuştur.

SAUNA NEDİR?

İlk çağlarda bilinen bu sıcak/soğuk değişimli yıkanma sağaltıcı etkisi bugün tıbbi araştırmalarda da kanıtlanmıştır. Henüz ilk çağlarda dahi insanlar çok sıcak taşlar yardımı ile iyi ısıtılmış odada yıkanmanın en sağlıklı vücut bakımı olduğunu öğrenmişlerdi. Dayanabilecekleri kadar sıcak ortamda kaldıktan sonra serin ve taze hava ve soğuk suyla serinlemenin de son derece iyileştirici olduğunu fark etmişlerdir. Sauna orta ve yakın çağda Avrupa’da unutulmakla beraber İskandinav ülkelerinde gelişmiş ve yaygınlaşmıştır. İnsanlar hızlı bir şekilde vücudu yüksek derecede ısıtmanın vücuda iyi geldiğini insani rahatlatıp gevşettiğini ve yoğun terlemenin; vücudu içinden temizleyip toksinlerin atılmasına neden olduğunu deneyimleriyle bulmuştur.

SAUNA BANYOSU NASIL YAPILIR?

Günümüzün stresli yaşam ortamından kurtulmanın rahatlamanın belki de en sağlıklı yöntemi sauna yapmaktır. Önce 8-15 süresince sıcakta oturulur, sonra vücut soğuk su ve serin hava ile soğutulur. Sauna imalatı ile aralardaki dinlenme süreleri ile toplam harcanan zaman yaklaşık iki saati bulacaktır. Bu işlemler iki üç seans tekrar edilir. Sıklıkla uygulana sauna banyosu 80-100 C ısı ve %20-%10 rutubet aralığındadır.

SAUNA’YA KİMLER GİREBİLİR?

Akut rahatsızlığı olmayan her yaştaki insan rahatlıkla sauna’ya girebilir. Düzenli sauna yapılması kalbin çalışmasını ve kan dolaşımını düzenler. Rahatsızlıklarının tipine göre doktor özellikle de tavsiye edebilir. Aynı şekilde romatizma astım ve sinir rahatsızlıklarına tedavi amaçlı da kullanılmaktadır. Ayrıca kalp rahatsızlığı ve dolaşım bozukluğu olanlar doktorlarına danışarak saunaya girmelidir. Sauna imalatı için size en iyi hizmeti vereceğimizden şüpheniz olmasın.

SAUNA MONTAJI NASIL YAPILIR?

Taban temizlik bakımından yer seramiği ile kaplanmalıdır. Tabanda bir su gideri bırakılmamalıdır. Özellikle küçük sauna kabinleri iç mekan ferahlığı yaratacağı ön görüsü ile bir duvarında pencere yapılmalıdır. Sauna kabini esas olarak saklı kuytu izbe yerlerden ziyade kendinizi rahat hissedebileceğiniz ferah mekanda kurulmalıdır. Saunanın havalandırması göz önüne alınmalı ve aynı mekanda kendiliğinden hava akımı oluşturacak ortam bulunduğuna dikkat edilmelidir. Saunanın kullanacağı ısıtıcının gücü önceden hesaplanarak yeterli kapasitede elektrik hattı (tercihen trifazeli hat) çektirilmelidir. Sauna imalatı genel kanı duvarda bir sauna mekanı örmek olduğu halde panellerin her iki yanı da ahşap şekilde duvar halinde monte edilebildiği göz önüne alınarak müsait bir köşenin sauna için boş bırakılması uygundur.

SAUNA YASAK OLANLAR

1.    Epilepsi ve epileptik durumlarda.
2.    İyileşmiş akciğer tüberkülozunda
3.    İltihaplı hastalıklarda , özellikle organlarda ve damarlarda
4.    Akut özellikle ateşli hastalılarda
5.    Dengelenmemiş kalp rahatsızlılarında

SAUNA YASAK OLMAYANLAR

1.    Hamilelik (Hamilelik döneminde doğum için yararlı)
2.    Glokom(Geçici olarak gözde pıhtılaşma görüldüğü durumlarda bile).
3.    Tedavi görmüş yüksek tansiyon (basıncı düşürücü etkisi vardır).
4.    Şeker hastalarında (Arterial Damarlar için yaralı).
5.    Depresyonlarda(Psikolojik rahatlama).

Benzer

Bizim İşimiz Sauna ve Sauna İmalatı

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Tüm SPA merkezlerinin tercihi ve bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle. Tüm sauna ve imalatı konularında hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Adres: Halil Rıfat Paşa Mh. Yüzer Havuz Sk. B Blok Perpa İş Merkezi 1B/281 Şişli/ İSTANBUL

Telefon: 0212 220 66 88 - GSM: 0532 589 60 88

E-Posta: info@kozasauna.com

Web: http://www.kozasauna.com